Контроль доступу

 

Безпека для людини - є первинно базовим інстинктом. Бажання захистити себе, свій будинок, своє майно і навіть інформацію є абсолютно зрозумілим і навіть природним, тому важливо стежити за технічними новинками в цій сфері.

Що ж в першу чергу собою являє СКУД?

Система контролю і управління доступом (СКУД) - це комплекс автоматизованих контрольно-пропускних систем безпеки. Метою СКУД є не що інше, як обмеження і реєстрація на точках входу і виходу об'єктів на конкретній території, наприклад: КПП, ворота або двері.

СКУД ставить перед собою конкретні завдання:

  • ідентифікація осіб, що мають доступ на цю територію;
  • обмеження доступу в приміщення на заданому периметрі;
  • реєстрація персоналу і відвідувачів на території підприємства;
  • облік робочого часу персоналу.

Найчастіше пропуск на контрольних пунктах здійснюється за рахунок магнітних, штрих кодових або безконтактних радіочастотних карт, нерідко використовуються брелоки, які називаються "touch-memory". Але найнадійнішим засобом безпеки від сторонніх є біометрична система, яка в якості ключа використовує біометричні дані самої людини.
На місцях пропускних пунктів встановлюються контролери, система яких і зчитує інформацію про об'єкт, який проходить через такий пункт. Самі контролери можуть бути мережевими, тобто управління відбувається безпосередньо через комп'ютер, або автономними, наприклад електромагнітний замок, в який монтується сам зчитувач.
Контролери також виконують функції пожежної безпеки, сигналізації, управління і передачі конкретного завдання, наприклад заблокувати двері і т.д.

Системи СКУД - це синонім безпеки і спокою

Система СКУД (система контролю обліку доступу) - обов'язковий програмно-апаратний засіб, який впроваджується на підприємства та інші об'єкти, що вимагають організації надійної системи спостереження та доступу на територію об'єкта.
Кожна організація має потребу у власній системі контролю і безпеки на підвідомчій території. Для цих цілей передбачена установка різних охоронних систем, кожна з яких має певний набір функціональних можливостей. СКУД має ключову особливість - точне стеження за доступом на об'єкт.

Для досягнення цієї мети в системі передбачено:

  • Чіткий поділ за цільовим призначенням на програмну частину і обладнання. Гармонійна і злагоджена робота складових дозволяє точно фіксувати події, що відбуваються і приймати рішення по наданню доступу.
  • Інтеграція в охоронні системи, об'єднання з відеоспостереженням і пристроями пропуску (турнікети, шлагбауми та інше).
  • Можливість створення великої бази даних, яка гарантує надійне зберігання великого обсягу інформації.

Організований доступ СКУД дозволяє забезпечити точне стеження за прохідною і зберігає дані про події на точці доступу. Ця методика контролю створює точні записи про кожну людину, що проходить зону контролю. Так керівник і всі відділи підприємства можуть мати в розпорядженні повну і достовірну картину робочого часу співробітників.

Що входить в комплект системи СКУД

У комплекті системи йде контролер СКУД. Це один з обов'язкових пристроїв, без якого неможливо налагодити належну роботу всієї системи. Саме в ньому реалізований модуль, який приймає рішення пропустити людини через прохідну чи ні. Контролер зчитує інформацію з датчиків на пропуск відвідувача і швидко порівнює їх з наявними в створеній і доповнюваній базі даних. Після даної операції контролер або пропускає людину, або відмовляє йому у відвідуванні об'єкта. Таким чином, цей пристрій є ключовим в комплексі СКУД.
Якщо ви прийняли рішення, що СКУД купити для вашої організації необхідно і обов'язково, то звертайтеся до професіоналів. Так ви отримаєте докладні роз'яснення по роботі і встановленні кожного типу. Перед здійсненням операції компанія підбере оптимальний варіант обладнання для вашого конкретного випадку.
Уважна установка забезпечить надійну роботу системи і збільшить термін служби.