Розумний будинок

 

Можливості нашого століття стали проривом в світі інноваційних технологій. Те, що раніше здавалося неможливим і навіть фантастичним тепер є невід'ємною частиною нашого життя. Мало хто тепер звертає увагу, коли в при вході в розважальний центр або супермаркет автоматично відкриваються двері або саме собою запалюється світло. Але ж це лише маленька частина того, що нам можуть запропонувати інноваційні системи майбутнього.

Однією з найбільш затребуваних систем сьогодні є розумний будинок. Розумний будинок - це організація житлового простору за рахунок автоматизації високотехнологічних пристроїв. Система штучного інтелекту несе відповідальність за подачу ресурсів, безпеку і комфорт споживача.

Розумний будинок - можливості і функціонал

Розумний будинок має дуже багато можливостей. Як одну з найважливіших і цікавих функцій, можна виділити систему опалення та кондиціювання, тобто автоматичне регулювання температури повітря в залежності від часу доби і зовнішніх чинників.

Також розумний будинок відповідає за енергопостачання, водопостачання, пожежну безпеку і сигналізацію, при чому здійснює автоматичний виклик відповідних служб у разі порушення кордонів закритої території.

Ще одним приємним моментом є те що управління всіма доступними ресурсами можна вести з одного пульта.

Система налаштовується індивідуально під кожного користувача з урахуванням всіх його бажань і потреб. Розумний будинок абсолютно точно відображає вислів: "Мій дім - моя фортеця".

Інноваційні системи різних рівнів постійно впроваджуються в житлове будівництво. Окремі методики активно застосовуються в ході будівельних робіт, інші знаходять своє місце в уже готовій будівлі. Завдяки цим пристроям і концепціям вдається підвищити комфорт життя і заощадити величезну кількість часу і ресурсів. Після успішного застосування невеликих технічних елементів стало питання об'єднання винаходів в єдину функціонуючу систему.

Система розумний будинок являє собою великий комплекс високотехнологічних пристроїв, які призначені для вирішення безлічі побутових завдань. За своїми масштабами концепції діляться на:

  • Вибіркові (часткові) системи, в яких працюють декілька напрямків і виключені ряд інших. Такий підхід дозволяє заощадити значні кошти, але знижує цінність і корисність технології.
  • Повний комплект поставки технології розумний будинок. У цьому варіанті знаходить втілення весь великий комплекс пристроїв і устаткування, що дозволяє повноцінно використовувати можливості концепції.
  • Максимальний комплекс, в якому, в порівнянні з попереднім варіантом, додані всі елементи, які здійснюють свою роботу на території, прилеглій до будівлі.

Користь від впровадження технології на ділянці і в будинку настільки очевидна, що розумний будинок тепер використовують не тільки в приватному домоволодінні, але і в комерційній та промисловій нерухомості. Головний фактор, що визначає застосування системи в бізнес нерухомості - це економія енергії і трудовитрат по обслуговуванню будівлі. Керівництву вдається скоротити витрати на забезпечення теплом і електрикою всіх приміщень. А безліч автоматизованих функцій по підтримці приміщень в необхідному стані знімає потребу в наявності численного персоналу.

Що являє собою система «розумний будинок» і які складові частини може включати?

В узагальненій схемі, склад комплексу розумного будинку можна розділити на 3 складові:

  1. Керуючий сегмент. Це пульт, який дозволяє користувачеві передавати свої команди в систему.
  2. Датчики, завдання яких стежити за роботою системи і оперативно реагувати на зовнішні фактори навколишнього середовища, спостерігати за подіями, що відбуваються, і в певних ситуаціях передавати отримані дані на інші частини системи.
  3. «Акуатори», або діючий сегмент. Це елементи, які виконують конкретні дії, при отриманні відповідних команд з пульта управління.

Ключовий елемент системи охоронні технології. Сигналізація і відеоспостереження за об'єктом здійснюються за допомогою розгалуженої системи датчиків руху, замків і камер спостереження і контролю. У розумному будинку всі елементи об'єднані і здатні аналізувати обстановку на всьому ввіреному просторі і приймати оптимальні рішення. Користувач при цьому отримує відомості на контролер і безперервно стежить за ситуацією на своїх володіннях.

Комфорт власника підвищується завдяки можливості оперативного управління будинком навіть на наддалекі відстані через мобільних операторів і мережу Інтернет. Для того, щоб перекрити водопостачання або відрегулювати температуру повітря всередині приміщення достатньо лише відправити відповідний запит на пульт управління. Комп'ютер зчитує команди користувача і передає її виконання відповідному елементу системи "розумний будинок".

Інтерактивне управління всіма складовими домоволодіння, аж до невеликих побутових приладів, на відстані і можливість регулювати роботу будинку за часом - є найважливішими можливостями "розумного дому".

Вартість системи "розумний будинок"

Підсумкова ціна системи розумний будинок безпосередньо залежить від комплектації і можливостей всього комплексу. Формування вартості виробу відбувається виходячи з побажань і переваг конкретного замовника, які остаточно складаються після детальної консультації з менеджерами профільних компаній.

Придбане обладнання для розумного будинку має бути встановлено виключно спеціалістами, які мають особливі навички і знання по роботі з таким обладнанням. Це гарантує надійну роботу всіх вузлів системи, і знизить ризики поломок. При купівлі дорогого обладнання неприпустимо втрачати його потенціал через неуважний і недбалий монтаж конструкції. При установці і настройці розумного будинку є два варіанти звернення до працівників:

  1. Монтаж здійснюють представники виробника або компанії-продавця програмно-апаратного комплексу. Цей варіант найбільш поширений на Заході і відрізняється підвищеною точністю і надійністю. Фахівці, які брали участь в розробці та вдосконаленні моделі розумного будинку можуть вирішити будь-яке питання з високою якістю.
  2. Установка технології розумного будинку, проведена працівниками сервісної служби, що спеціалізується на монтажі даного обладнання, також має високий рівень якості, але дещо поступається першому типу.

Після прийняття остаточного рішення з придбання технології «розумний будинок» покупцеві слід отримати ретельну консультацію і оформити покупку в перевіреної компанії, що має відповідні сертифікати якості та досвід роботи на ринку. Гарантійне обслуговування системи дозволяє не турбуватися за первинне використання і заводські недоробки - вони оперативно усуваються працівниками центру.