Відеоспостереження на виробництві

Організація постійного та якісного спостереження на підприємстві є першочерговим завданням для формування безпеки території та приміщень. Охоронна служба, яка має в своєму розпорядженні надійну систему відеоспостереження, здатна вирішити будь-яке питання з ідентифікацією особистостей, які переміщаються по території об'єкта.

Що входить в систему відеоспостереження

У систему відеоспостереження на підприємстві входять:

  • Камери зовнішнього і внутрішнього спостереження, які встановлені по всьому периметру підприємства і забезпечують постійну передачу відеоряду на пост охорони.
  • Пульт управління відеокамерами, куди стікається вся інформація, і де працівники служби охорони аналізують ситуацію на об'єкті.
  • Система запису і зберігання знятих матеріалів. Для довгострокового зберігання відео сервер має великий запас пам'яті.

cb23d7bd901a059bab56e7a49e0d8780

Важливий момент при виборі системи відеоспостереження для підприємства - це розміри камер. Для досягнення найкращого результату щодо забезпечення безпеки та подальшого відновлення ходу подій, пристрої повинні мати невеликі габарити. Цей фактор дозволить приховано встановити обладнання і отримувати достовірні дані.

На ринку зараз представлена величезна кількість варіантів систем відеоконтролю. Серед них є комплекси, які мають свої особливості при роботі і обслуговуванні, тому перед придбанням варто проконсультуватися у фахівців. Як правило, розповсюджувачі товарів можуть дати вам вичерпні поради і підберуть оптимальний тип обладнання для конкретного об'єкта.

Систематизоване відеоспостереження на виробництві дозволяє безперервно стежити за всім, що відбувається на території. Ця можливість надає не тільки додатковий контроль, а й стимулює прийняття рішень по оптимізації робочого процесу. Є деякі ділянки (прохідна, конференц-зал, окремий кабінет і загальні зони), які вимагають установки відеоспостереження в обов'язковому порядку. Виконавши це, ви будете мати в розпорядженні цінну інформацію для управління компанією і персоналом.

Розміщення камер відеоспостереження

Відеоспостереження в приміщенні повинна бути створена з урахуванням закриття всіх зон огляду. Камери слід розміщувати з урахуванням потоку людей, які проходять і важливості окремих зон для підприємства. Якщо в кабінеті зберігаються цінні матеріали, то спостереження за ним має бути більш уважним.
Підприємство, в якій сфері діяльності воно не було б зайнято, являє собою складний механізм, в якому функціонує безліч переміщень і суб'єктів цих рухів. Для організованого управління цією системою важливо мати максимальну кількість даних. Система відеоспостереження надає їх користувачеві. Крім того, для захисту цінних активів слід зміцнювати безпеку території компанії. У разі несанкціонованого проникнення на об'єкт саме відеоспостереження дозволить оперативно ідентифікувати або відновити особистість порушників і вирішити ситуацію, що виникла на користь власників.

Залежно від специфіки підприємства, можна виділити системи відеоспостереження призначені для:

  • Промислових підприємств, збиральних цехів, відкритих промислових об'єктів.
  • Комерційної нерухомості, в тому числі торгівельних точок, орендних об'єктів, офісних центрів.
  • Компаній, які займаються організацією дозвілля, активного відпочинку та інше.

У кожному з перерахованих випадків перед керівництвом стоять свої цілі і завдання при установці відеоспостереження, крім загальної - захист від розкрадань і незаконних проникнень.
Промислові об'єкти повинні бути максимально охоплені відеокамерами, щоб в разі нещасного випадку можна було відновити картину події і вжити заходів щодо недопущення повторення аварії.

Комерційні підприємства вимагають особливої уваги за зонами складування товарів і за відкритими торговими точками. У випадку з орендними об'єктами необхідно спостерігати за поведінкою клієнтів, щоб зберегти власність в цілісності.
При проведенні розваг і активного відпочинку слід контролювати потоки людей і спостерігати за подіями, що відбуваються. Це дає компанії великі можливості по модернізації облаштування території та подальшого розвитку підприємства.

Системи професійного відеоспостереження на підприємстві виступають гарантом збереження матеріального майна, також забезпечують захист персоналу. У разі виникнення форс-мажорних ситуацій інформація, що міститься в відеоматеріалах, допомагає вирішити багато проблем, і при необхідності встановити істину.
Для грамотної установки системи попередньо складають проект, за яким і буде здійснюватися подальша комплектація в установці устаткування.

Спочатку оглядають всю територію і вибирають точки де необхідно встановити відеокамери. На підприємстві, в першу чергу камери встановлюють в зоні в'їзних і виїзних воріт, в місцях входів і виходів персоналу, також під необхідність відео контролю потрапляють цехи і склади. При необхідності або за бажанням замовника, камери можуть бути в коридорах і офісах. Після цього підбирається все необхідне обладнання, проводяться монтажні роботи і налаштування самої системи.

Запис і зберігання інформації з камер відеоспостереження

Існують дві основні системи відеозапису: комп'ютерне програмне забезпечення з платою відео захоплення і пристрій DVR. У першому випадку вам необхідно мати дуже потужний системний блок і відповідно не менш потужний монітор. Також потрібно забезпечити стабільне джерело живлення. DVR - це пристрій подібний до відеомагнітофона, запис відео здійснюється на вінчестер.
Яку систему ви б не вибрали, незмінним залишиться один факт: інформацію, яка міститься в матеріалах відео записів, неможливо змінити, перемістити або видалити без відома відповідальних осіб.

Для якісного налаштування системи краще звернутися до професіоналів і підписати відповідний акт на законність професійного відеоспостереження.